eRouška.cz -Chytrá karanténa

Kromě dodržování hygieny a nošení kvalitních roušek je možné proti šíření koronaviru bojovat zapojením se do takzvané chytré karantény.

Co je to eRouška: chytrá karanténa?

Jak zpomalit šíření viru? Záměrem je včas se spojit s kritickými kontakty, se kterými přišel nakažený do styku. Právě tito lidé totiž mohou být dalšími nositeli nákazy a často i nevědomky šířit vir dál.

Systém chytré karantény Ministerstva zdravotnictví ČR pracuje s využitím moderních technologií. Používá data operátorů, bank a chytré aplikace pro vytvoření vzpomínkové mapy, která pomáhá zjistit, s kým se nakažené osoby mohly potkat.

Aplikace eRouška pracuje s anonymizovanými daty a Bluetooth. Jejím úkolem je pouze zjistit, jestli jste nepřišli do kontaktu s osobou s nemocí COVID-19. Pokud se tak stane, můžete být kontaktováni pracovníkem hygienické stanice, který doporučí další postup.

Kde najdete informace o chytré karanténě?

Na https://covid19cz.cz/covid19-cz/manifest/chytra-karantena najdete všechny podstatné informace ohledně fungování chytré karantény. Na projektu pracují přední české IT firmy a dobrovolníci.

Aplikace eRouška, která je součástí chytré karantény, je ke stažení na erouska.cz je ke stažení pro chytré mobilní telefony s operačním systémem Android a co nejdříve přibude i verze pro iOS.

Proč začít používat eRoušku?

Čím více lidí používá aplikaci eRouška a zapojí se do systému chytré karantény, tím větší a efektivnější síť vzniká. Každá jedna registrace se počítá a jediné, co musíte udělat, je stáhnout aplikaci na erouska.cz a aktivně se zapojit do boje proti koronaviru.